piątek, 2 września 2016

stylizacje

6. Jaki będzie styl przyjęcia weselnego? 
(folk/glamour/elegancja/pałac królewski/rustykalny/morskie opowieści/nowocześnie)
7. Jakie miejsce będzie pasowało do wybranego stylu?
(karczma/pałac/hotel/dworek/stodoła/las/namiot/jacht)


Postanowiłam za jednym zamachem pomóc Wam w odpowiedzi na oba powyższe pytania, ponieważ dosyć mocno się ze sobą wiążą na mój gust. O samych stylach przyjęcia weselnego napisano już tyle, że ciężko będzie w tym temacie popisać się kreatywnością, ale wszystkim przyszłym Pannom Młodym, serdecznie polecam książki autorstwa Bridelle – Wasz piękny ślub (http://www.empik.com/wasz-piekny-slub-waltz-karolina-piechota-magdalena,p1127949173,ksiazka-p).


 Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji odnośnie stylizacji i aranżacji ślubnych oprawionych niezwykłymi fotografiami. Dodatkowo czeka na Was garść porad od profesjonalistów. Pozycja naprawdę warta swojej ceny. Korzystajcie ;)

Wracając do naszych ogólno wizyjnych ustaleń, dziś na tapetę wjeżdża styl przyjęcia weselnego w połączeniu z miejscem jego organizacji. Warto te dwie kwestie rozważyć razem, gdyż często wymarzona aranżacja, może przekreślić plany dotyczące miejsca przyjęcia i odwrotnie. O tyle o ile, w standardowej sali weselnej łatwiej stworzyć każdą stylizację, o tyle już znacznie ciężej sobie wyobrazić morskie opowieści w pałacyku. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego i zakładam, że uparciuchy dopną swego w każdym z mało standardowych połączeń, jednak osobiście jestem zdania, że nie rzadko cel nie uświęca środków i totalna zmiana charakteru wymarzonej sali wprowadzi brak spójności, a czasem może po prostu zdezorientować gości i odwrócić ich uwagę od najważniejszych tego dnia osób.
Zatem, kiedy zaczniecie już zwiedzać różne zakątki w poszukiwaniu idealnego miejsca, zauważycie, że poza wynikającym z nazwy czy położenia charakterem sali, większość z nich będzie posiadało też swoją dekoracje w tzw. pakiecie. Będą to niekiedy nienarzucające się elementy wystroju przesądzające o efekcie końcowym aranżacji.
Zapraszam Was do dalszego śledzenia bloga, bowiem w najbliższej przyszłości planuję cykl poświęcony różnym pomysłom na stylizacje weselne.


Zainspirowana :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz